ZŠ Praha - Koloděje

PODĚKOVÁNÍ UČITELŮM, RODIČŮM A PODPOROVATELŮM PROMĚNY KOLODĚJOVY ZAHRADY ŽIVOTA

Milé kolegyně, vážený pane řediteli, rodiče, podporovatelé a příznivci,

dovolte, abychom Vám jménem realizačního týmu proměny školní zahrady poděkovaly za Vaši úžasnou spolupráci při organizaci Slavnostního otevření Kolodějovy zahrady života při ZŠ a MŠ Koloděje.

Děkujeme také upřímně za to, že jste věnovali svůj cenný čas, fantazii i síly do naší zahrady, rozhodli jste se objevit její skrytý potenciál a podíleli jste se s dětmi v průběhu projektu na aktivitách, které byly zaměřeny na podporu její proměny. Patří Vám veliký dík za překonání počáteční nedůvěry a obrovský kus odvedené práce. Jsme přesvědčeny, že výsledek společného úsilí určitě stojí za to.

Byli jste dětem příkladem a ukázali jim, že i jednotlivec může pozitivně působit na své okolí a měnit to, co je neuspokojivé, v něco, co přináší užitek. Věříme, že když se dokážou lidé spolu domluvit, může vzniknout jedinečné dílo, které všem přinese radost, duchovní krásu a zpestří Vaši práci s dětmi.

Současný vzhled a daný koncept zahrady již teď splňuje většinu Vašich požadavků ve vztahu k metodice vzdělávání, dokáže být skvělým pomocníkem zdravého a všestranného rozvoje dětí, bude Vás i děti inspirovat k různým činnostem a posilovat pozitivní vztah k přírodě a životnímu prostředí, bude fungovat jako celoroční učebna pod širým nebem a umožňovat společná setkání a udržování tradičních školních i mimoškolních akcí.

Prostor zahrady i nadále skýtá nepřeberné možnosti dotvoření a rozvoje s vizí, kterou jsme se rozhodli ve vztahu k výchově v souladu se ŠVP společně do zahrady vložit, dále rozvíjet podnětné prostředí, kde se děti mohou svobodně hrát, objevovat své schopnosti a upevňovat svůj vztah k okolnímu světu.

"S potěšením jsem dnes sledovala děti, když se rozeběhly po zahradě a každé z nich si našlo vlastní místo pro zábavu a hru, které mu bylo v danou chvíli nejbližší. Neviděla jsem nikoho, kdo by se nudil a nevěděl, s čím a jak si hrát. Mám z tohoto prvního dojmu opravdu velkou radost." D. Petráková

Doufáme, že zahradu budeme dále společně rozvíjet k naší plné spokojenosti, a že pobyt v ní nám všem bude přinášet jen radost a umožní i kreativní naplnění výukových hodin. Věříme, že bude i plnohodnotným místem pro relaxaci, volnočasové aktivity a kde se budeme rádi spolu s dětmi i rodiči setkávat.

 

PS: Prosíme, abyste nezapomněli občas Vaší aktivitu na zahradě vyfotit a zveřejnit.

S úctou

 

                                                                                        Mgr. Dana Petráková

                                                                 zástupce ředitele pro předškolní vzdělávání

                                smluvní koordinátorka projektu

           

                                                                                             

       Ing. Darina Vlčková

     komunikační koordinátorka projektu

            předsedkyně Výboru spolku Zažít SPOLU, z.s.

Zpět