ZŠ Praha - Koloděje

ZÍSKALI JSME BRONZOVOU MEDAILI

Vážení rodiče,

Vaše základní a mateřská škola je zapojena do programu Skutečně zdravá škola, který nám pomáhá zlepšovat školní stravování a výuku o jídle, aby dětem u nás chutnalo a přitom jedly zdravě, aby věděly, co zdravé je a jak to, co jedí, vzniká.

Program má vytyčená kritéria, podle kterých hodnotí školy a školky v něm zapojené a my máme velkou radost, že se nám podařilo dosáhnout na takzvaný bronzový certifikát . Pro vaše děti to znamená, že se nám daří vařit pro ně z čerstvých potravin a bez polotovarů, že vaříme kvalitně a že navíc děti vedeme k tomu, aby věděly, odkud jídlo pochází, jak vzniká a proč je pro ně zdravé stravování důležité. To se nám daří i díky tomu, že s dětmi navštěvujeme okolní farmy, výrobce a že téma jídlo je součástí jejich her a vzdělávacích aktivit, zapojujeme je do vaření a pěstování drobných bylinek a zeleniny na naší zahrádce.

Tato cesta není jednoduchá, vyžaduje obrovské nadšení, invenci, odpovědný přístup a mnoho hodin práce navíc. Tým Skutečně zdravé školy touto cestou vyjadřuje obrovský dík nám všem, kteří se na této změně podílíme. Pokud se chcete o programu Skutečně zdravá škola dozvědět více, podívejte se na www.skutecnezdravaskola.cz nebo se spojte se školním koordinátorem programu, paní Volemanovou.

Děkujeme vám za podporu,

Tým Skutečně zdravé školy 

 

Karolina Kallmünzerová

manažer programu 

+420 606 506 506

karolina@skutecnezdravaskola.cz 

Zpět