ZÍSKALI JSME BRONZOVOU MEDAILI

Vážení rodiče,

Vaše základní a mateřská škola je zapojena do programu Skutečně zdravá škola, který nám pomáhá zlepšovat školní stravování a výuku o jídle, aby dětem u nás chutnalo a přitom jedly zdravě, aby věděly, co zdravé je a jak to, co jedí, vzniká.

Program má vytyčená kritéria, podle kterých hodnotí školy a školky v něm zapojené a my máme velkou radost, že se nám podařilo dosáhnout na takzvaný bronzový certifikát . Pro vaše děti to znamená, že se nám daří vařit pro ně z čerstvých potravin a bez polotovarů, že vaříme kvalitně a že navíc děti vedeme k tomu, aby věděly, odkud jídlo pochází, jak vzniká a proč je pro ně zdravé stravování důležité. To se nám daří i díky tomu, že s dětmi navštěvujeme okolní farmy, výrobce a že téma jídlo je součástí jejich her a vzdělávacích aktivit, zapojujeme je do vaření a pěstování drobných bylinek a zeleniny na naší zahrádce.

Tato cesta není jednoduchá, vyžaduje obrovské nadšení, invenci, odpovědný přístup a mnoho hodin práce navíc. Tým Skutečně zdravé školy touto cestou vyjadřuje obrovský dík nám všem, kteří se na této změně podílíme. Pokud se chcete o programu Skutečně zdravá škola dozvědět více, podívejte se na www.skutecnezdravaskola.cz nebo se spojte se školním koordinátorem programu, paní Volemanovou.

Děkujeme vám za podporu,

Tým Skutečně zdravé školy