POZVÁNKA na cyklus přednášek DĚTI A MĚSTSKÉ PROSTŘEDÍ

Ovlivňuje prostředí naše chování? Poskytuje dnešní bezpečný svět dětem to, co potřebují? Jak vytvořit hřiště podněcující kreativitu? Proč zapojovat děti a dospělé do tvorby prostředí, ve kterém žijí? Na přelom května a června jsme pro vás připravili cyklus přednášek a akcí, kde se o těchto tématech dozvíte víc přímo od odborníků.

čtvrtek 29. 5. 9:00–17:00

Exkurze po školních zahradách

Přijeďte si na vlastní oči prohlédnout a prozkoumat školní zahrady a hřiště, které vznikly dětem na míru. Navštívíme školy v Praze, Českém Brodě a Slušticích. Provázet nás budou zástupci škol, architekti a umělci, kteří zahrady navrhovali. Doprava zajištěna, odjezd z Prahy.

úterý 3. 6. 17:30 / Ústřední městská knihovna v Praze (malý sál)

Jitka Přerovská a Jolana Říhová / Nadace Proměny

MALÉ VELKÉ PROMĚNY MĚST

Jitka Přerovská a Jolana Říhová z Nadace Proměny představí na konkrétních příkladech, jakým způsobem realizovat dětské hřiště či zahradu ve spolupráci s architekty, umělci a se zapojením dětí, učitelů a rodičů. Přinesou inspiraci, ukázky a zkušenosti z praxe.

úterý 10. 6. 16:30 / Ústřední městská knihovna v Praze (dětské oddělení)

Zahrada Nudy a Fantazie / Divadlo KAKÁ

Může být zahrada pro děti hrou? Zábavně-vzdělávací představení pro děti od 3 do 9 let zrcadlí dnešní svět přehlcenosti vším. K hračkám dostaneme návod a ke každé atrakci nějaký zákaz. Jak probudit Fantazii? Představení vypráví o vztahu k přírodě a nepřeberném množství podnětů, které přirozené prostředí nabízí.

úterý 10. 6. 17:30 / Ústřední městská knihovna v Praze (malý sál)

Markéta Kolářová / Stadt und Natur

TVOŘÍME SPOLEČNĚ DĚTSKÁ HŘIŠTĚ

Markéta Kolářová je krajinářská architektka působící v Německu, spoluzakladatelka projekční kanceláře, která se zaměřuje na tvorbu venkovních prostor pro děti. Ve své přednášce se zaměří na zapojení dětí a dospělých do tvorby hřišť a školních zahrad.

čtvrtek 12. 6. 17:30 / Ústřední městská knihovna v Praze (malý sál)

Lukáš Gavlovský

DĚTSKÁ HŘIŠTĚ JINAK, NEŽ JE ZNÁME

Lukáš Gavlovský je sochař a tvůrce dětských hřišť, autor řady úspěšných realizací po celé České republice. Ve své přednášce se podělí o příběhy a zkušenosti spojené s tvorbou netradičních realizací inspirovaných světem dětských her.

pondělí 16. 6. 18:00 / Národní technická knihovna v Praze (Ballingův sál)

Catharine Ward Thompson / OPENspace research centre, University of Edinburgh

PROSTŘEDÍ PRO DĚTSKOU HRU A POBYT VENKU

Catharine Ward Thompson je profesorkou krajinářské architektury, ředitelkou výzkumného centra OPENspace a členkou Landscape Institute. Její přednáška bude zaměřena na výsledky výzkumu, které ukazují souvislost mezi volnou hrou dětí v přírodním prostředí a jejich postoji a chováním v dospělosti.

K účasti se registrujte na adrese vzdelavani@nadace-promeny.cz

Kapacita sálů Ústřední městské knihovny a Národní technické knihovny je omezena.

Vstup na přednášky a divadlo, které se konají 3., 10. a 12. 6. je zdarma, přednáška 16. 6. je zpoplatněna: 100 Kč.

Účast na exkurzi včetně dopravy stojí 450 Kč. Přihlášku najdete zde.

POZVÁNKA - ke stažení (pdf 216 kB)