Jak postupujeme s přeměnou zahrady přes zimu?

Bagr, nákladní auta i 20t jeřáb se nyní na zahradu nedostanou, aby přemístili 80 tun kamene a vytvořili jsme tak herní a výukový prvek Skálu. Travnatá zem je měkká a těžké stroje se boří. Musíme počkat, až přízemní mrazíky půdu zpevní. Poté vyhloubíme dopadovou plochu pod Skálu. Jeřábem se pak přemístí kameny a vytvoří se umělecké dílo do podoby Skály. Čekáme na příznivější počasí - první větší mrazíky.

V průběhu zimního období si však děti ze školy a školky připravují  mobiliář do zahrady – ptačí krmítka a budky.

A. Ve 3. třídě za intenzívních úderů cca 20 kladívek - cca 130 decibelů cca 70 min. – děti úspěšně stloukly a slepily 19 krmítek. Krmítka děti umístily na stromy před školou i na školní zahradě. Krmení budou ptactvu postupně dosypávat a sledovat, kdo krmítka navštěvuje... Některá krmítka putují i do soukromých zahrad. Děti dostaly za úkol pozorovat, jaký druh ptáků navštěvuje krmítka na školní zahradě a jaký u nich doma. Fotky jsou ve Fotogalerii třídy. V dalších třídách se děti připravují na výrobu ptačích budek – ještě před samotnou výrobou budou spolu s učiteli vytvářet své návrhy. Bude se jednat o výrobky vytvořené dětmi v dřevíčkové dílně na základě vlastních skic.

B. Ve školce připravují učitelé pro děti na vytvoření krmítek celý projekt ve spolupráci s Lesy hl.m.Prahy, který proběhne 8. ledna 2015.

Ptáčci ve městě  - Za zvuku trylků nahlédnou děti do říše ptáků. Společně s dětmi se v rámci ptačího projektu staneme průzkumníky a pokusíme se odhalit ptačí obyvatele našeho okolí. Naskytne se nám tak jedinečná možnost vidět ptáčky zpěváčky úplně zblízka. Společně připravíme ptačí hostinu a vyrobíme si krmítko na strom ve školní zahradě, aby se našim opeřeným kamarádům u nás líbilo.