ZŠ Praha - Koloděje

Přijďte zasadit do zahrady strom.

Kolodějova zahrada života – sázení stromů a keřů

 

žení adoptivní rodiče stromů a keřů na školní zahradu z crowfundingové akce Hithit, milí nadšenci proměny Kolodějovy zahrady života a zapálení dobrovolníci, již se nám blíží dlouho očekávaná a slibovaná společ

Akce výsadby (NEJEN) adoptovaných stromů a keřů.

 

Rozsah výsadby zahrnuje jak stromy Vámi adoptované, tak dalších 10 stromů a spoustu a spoustu keřů na živý plot, které byly pořízeny za podporu získanou z Magistrátu hl. města Prahy.

Podmínkou čerpání tohoto grantu je zejména zapojení rodičů, dětí a další veřejnosti do výsadby. Z tohoto důvodu je zde prostor se zapojit i pro ostatní dobrovolníky, kteří chtějí a mohou s další výsadbou pomoci. Pokud je ve Vašem okolí někdo, kdo by přišel rád, dejte mu o této akci také vědět! 

 

Termín: Nyní nejdůležitější informace.

Předpokládáme výsadbu téměř celý den, nejspíš jednu sobotu koncem února. Určitě budeme sázet o víkendu, abychom měli dostatek času na celou akci.

Můžete si předběžně vyhradit:  víkendový termín 20.2 nebo 27.2. 2016

(Dodavatelská firma musí předat hotovou zahradu do 6. 3. 2016 a to již musí být stromy zasazeny). Snad se v tuto dobu již trochu oteplí. (Nicméně sázet stromy s deštníkem nebo pod metrem sněhu by byl určitě také zážitek, zejména pak pro děti:)?!)

 

Konkrétní termín Vám s předstihem upřesníme emailem, na nástěnkách ve škole a školce, na FB zahrady, lístečkách dětem do aktovek. Budeme se rovněž snažit o všem informovat s pozvánkou i ve zdejších Kolodějských novinách.

 

Firma Garden-line nám připraví otvory a opěrné kůly do země, dopraví stromy a keře na místo a na Vás a Vašich dětech již bude strom zasadit do výkopu, zahrnout zeminou, pořádně zalít a opatřit cedulkou.

Lopaty, lopatky a foťáky s sebou.

 

Po celou dobu této brigádní akce bude k dispozici teplý čaj a polévka. Uvítáme jakoukoli pomoc a chuťse podílet na přípravě dalšího menšího občerstvení - domácí bábovka od šikovných maminek nebo „svařák“ od tatínků určitě přijde vhod:)

Dětem připravuje spolek Zažít SPOLU, z.stvůrčí dílnu v prostorách školní jídelny. Takže i malí pomocníci se svým způsobem zabaví:) a bude se taky, kde ohřát. Nabídku dalších aktivit pro děti vítáme.

 

 

POZOR: Pro adoptivní rodiče, kteří investovali na adopci stromů částkou  1 000 Kč a více, nebo se složilo více dárců na 1 strom, chystáme další odměny a jsme nyní v plném proudu příprav. Necháváme se také inspirovat zkušenostmi z připravovaného Workcampu pro zapojení dobrovolníků do akce.

 

Co tedy získáváte za své dárcovství?

1. Stromový deník,

2. Rodný list (certifikát) stromu či solitérního keře,

3. Jmenovku na Vaši dřevinu.

 

 

Ad1) Stromový deník tvoříme na míru k Vašim dřevinám ve spolupráci a dle inspirace projektu Rok se stromem z portálu www.jdeteven.cz.

 

Ad2) Rodný list alias certifikát stromu pro Vás vlastnoručně připravily děti 5. třídy ZŠ pod vedením ředitele školy.

 

Ad3) Jmenovku na strom bychom chtěli nechat vyhotovit z keramické hmoty. Nyní však stojíme před otázkou, jak si přejete, aby bylo Vaše jméno (adoptivního rodiče) na cedulce uvedeno? 

 

Doplňte tuto větu "Adoptivním rodičem je/jsou...

 

např.

 

a) jména a příjmení dětí nebo vnoučat: Terezka a Lukášek Zachovalovi

b) jméno a příjmení dospělého dárce: Jaroslav E. Dvořák

c) jména a příjmení všech členů rodiny: Mrštínovi Kateřina, Eliška, Vojtěch a František

d) souhrnný název pro všechny dárce 1 stromu: rodina Vlčkova, učitelé ZŠ a MŠ, rodiny z Panské zahrady apod.

Tento výběr a upřesnění  jmen bychom přenechali Vám!

Jak chcete, aby bylo/a jméno/a  dárce/ů na cedulce uvedeno/a nám sdělte, prosím, co možná nejdříve .

Výrobu cedulek plánujeme zadat již v průběhu příštího týdne.

 

Velmi děkujeme za Vaši přízeň a netrpělivě očekáváme požadované upřesňující údaje na cedulky.

 

Sejít se v únoru společně na téměř dokončené zahradě a zasadit si strom bude jistě velkým lákadlem pro všechny:) Stanete se tak součástí něčeho VELKÉHO...

Těšit se budeme na Vás a Vaše děti.

S pozdravem a přáním pěkného dne za realizační tým proměny školní zahrady

Ing. Darina Vlčková a Mgr. Dana Petráková
 

Zpět