ZŠ Praha - Koloděje

BUDOUCNOST KOLODĚJOVY ZAHRADY ŽIVOTA

Začíná jaro, pan školník natírá korýtka vodního prvku, přemísťuje spadané kameny z jezírka, vyhrabává stařinu. Společnými silami nainstalujeme zpět čističku vody v jezírku, je nainstalována trampolína, která prošla generální opravou. Děti se začínají opět starat o své záhonky, nejstarší děti se chystají na přesetí a provzdušnění udusaného písku. Profesionální zahradnická firma vyměnila uschlé keříky, prostříhala stromy a postarala se o borovice, které utrpěly zimními radovánkami dětí. Do měsíce bude doseta i tráva před školou. Těšíme se na zasazení daru od rodiče z MŠ - beztrnné ostružiny.

O hlavní přestávce si hrál ředitel školy a zaplétal vrbový tunýlek, ve kterém nám ale zašlo několik prutů a část tunelu je proto otevřena. Těšíme se na společnou opravu. Paní učitelka Králová přiveze vrbové proutky, nejstarší žáci vykopou rýhu, do které prvňáčci vsypou substrát a do něj zasadíme nové proutky, aby probíhací tunýlek zase dělat jen radost...

Zapojili jsme se do soutěže od firmy ELEKTROWIN, pod názvem ZATOČ S VODOU A VĚTREM. Symbol naší zahrady oslavíme vytvořením větrníků, jejiž fotky zašleme do soutěže. Další soutěž ZA TAJEMSTVÍM ČISTÉ VODY je organizována ministerstvem zemědělství, kterou vyhlašuje u příležitosti Světového dne vody 2011, slaveného z iniciativy OSN na celém světě. Tato výtvarná soutěž je určena pro žáky prvního stupně základních škol.

15. března si zástupci Nadace Proměny prošli zahradu a prodiskutovali jsme, jaké herní prvky budou moci být nainstalovány na zahradě. Jsme ve fázi, kdy od Nadace dostaneme 50.000,- Kč na péči o zahradu, kde je potřeba investovat, kam se podíváme. Zastínění venkovní učebny, sháníme "nábytek" do učebny, opravujeme ulomený vodovodní kohout, napájející vodní prvek, na výměnu je plastová sprcha, která nevydržela intenzitu používání ani půl roku... Na straně Kolodějovy zahrady života je i náš zřizovatel, takže probíhají jednání, kolik se najde finančních zdrojů a jaké herní prvky budeme moci instalovat.

V nejbližších dnech se na zahradě objeví vahadlová houpačka a houpací "ptačí hnízdo", které pořizuje škola, ze svého rozpočtu. S napětím očekáváme, pro který herní prvek se rozhodne náš zřizovatel... Moc se těšíme...

Držte palce SKŘÍTEK KOLODĚJ

Zpět