Zdravá 5

Dnes se naše škola přihlásila do programu Zdravá 5, kterým prošlo ve školním roce 2014/2015 téměř 60 tisíc dětí z 3018 tříd v 648 základních a mateřských školách v celé České republice.

Školáci využijí nové výukové programy obohacené o tématiku správného složení jídla a zásad správného nakupování. Program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který plní žáci rozdělení do skupinek a pro svůj tým sbírají „pětky“. Na závěr si odnesou vysvědčení a dárečky Zdravé 5. Výuka probíhá v prostorách školy, ideálně ve třídách. Škole poskytujemezdarma i vzdělávací materiály pro další procvičování tématu.

Nezapomínáme ani na naše menší kamarády. Zpívánky Zdravé 5 je program určený pro mateřské školy plný chytlavých písniček o zdravé výživě. Písničkové pásmo je doplněno interaktivními praktickými úkoly, aby si i ti nejmenší otestovali a obohatili své znalosti, jak správně jíst. Chytlavé texty písniček je učí proč jíst ovoce a zeleninu, co dělat u prostřeného stolu nebo proč je sport náš dobrý „přítel“. Odborný lektor Zdravé 5 předzpívává písničky za doprovodu reprodukované hudby. Každá MŠ získá na konci programu své vlastní CD a Zpěvník s texty písniček a omalovánkami.

V současné době čekáme na potvrzení říjnového či listopadového termínu.