ČJ – Děti si domů odnesly sešit diktátů a přepisů, prosím podívejte se na poslední přepis, případně napište opravu. Na přepisy ze Slabikáře by se do školy hodil stojánek na knížky, aby nám to nezabralo tolik místa.

Příští týden si přidáme hlásky C, c a Č, č a ve Slabikáři budeme číst s porozuměním do str. 62 a v písance pokročíme do str. 13. Určitě si napíšeme diktát slov a také přepis textu na známky. Skládáme slova a čteme také na známky. Děti se hodně snaží číst, někteří už čtou velmi pěkně, někteří ještě pomalu, každý má své tempo, ale je důležité, aby teď četli každý den doma. Já ještě občas přidávám další texty na docvičení třeba obtížnějších spojení apod. Klidně se ve čtení vracejte na začátek Slabikáře jako rozcvičku pro hlavní četbu.

M – Domů si děti nesou na ukázku sešit se čtverečky na ukázku naší práce a podívat se na desetiminutovky, případně si procvičit nějaké nedostatky. Na lavici ve třídě má každý žák nalepenou číselnou osu, na kterou může nahlížet a přidávat + nebo ubírat -.

Příští týden si užijeme trochu geometrie – poznávání těles ve svém okolí a příklady o x více, o x méně. V PS pokročíme do str. 47. Určitě budeme psát desetiminutovku na +- do 10 a +- do 20 bez přechodu.

PRV – Dnes velká diskuze o zdraví, nemocech a úrazech bude pokračovat i příští týden, kdy ji rozvineme o zdravý životní styl a stravu. V PS vyplníme strany 37 – 39.

Jako další informační zdroj pro rodiče našich prvňáčků založila paní Beránková skupinu na WhatsAppu, kde si můžete předávat důležité informace.