Co v malém prospívá, ve velkém škodí aneb dobrý sluha, ale zlý pán. O čem jiném bychom ve školce mluvili než o přírodních živlech, které tvoří svět-oheň, voda, země, vzduch. Děti se seznámily s vlastnostmi vzduchu, ohně, země, vody, povídali jsme si, jak lidem pomáhají a jak mohou být nebezpečné. Na vlastní kůži jsme si například vyzkoušeli, kde všude se ukrývá vzduch, třeba i v našich plicích- nafukovali jsme balónek, foukali brčkem do vody ap… Nezapomněli jsme si připomenout, kdo nám pomáhá nejen při požáru- HASIČI, na jaké telefonní číslo se má zavolat, jak se v nebezpečné situaci zachovat. Celý týden jsme si zpestřily písničkami o dešti, tematickými pohádkami, výtvarnou činností, pohybovými hrami a plněním úkolů na notebooku. Předškoláci nepřetržitě trénují své znalosti prostřednictvím pracovních listů a musíme je pochválit, jsou šikovnější a šikovnější. Samozřejmě nechyběly ani vycházky po okolí a volné hry na školní zahradě.

https://photos.app.goo.gl/xfv3D18pRDNxGMEb6