Jak název napovídá, téma tohoto zkráceného týdne bylo ryze velikonoční. Povídali jsme si o tradici velikonočních svátků, o tom, jaké známe zvyky i o tom, jak se na Velikonoce doma připravujeme. V pondělí proběhla ve školce akce – MODRÉ PONDĚLÍ. Tento den jsme všichni přišli do školky v modrém oblečení a pro děti bylo připravené zábavné dopoledne se spoustou her a úkolů. Děti vyráběly modré čelenky, skládaly obrázky z modrých víček, soutěžily v třídění modrých dílků stavebnic, házely modrými kroužky na kolík a hledaly cestu po modrých papírech. V dalších dvou dnech děti malovaly temperami donesená vajíčka a vyráběly barevné slepičky. Hráli jsme různé hry, poslouchali velikonoční říkanky a zpívali jsme jarní písničky. V úterý odpoledne proběhla pro naše děti a jejich rodiče v multifunkční třídě MŠ akce ve spolupráci s kolodějskými seniory. S jejich pomocí si děti upletly pomlázku a z papíru vyrobily vajíčka. Ve středu za námi přijelo divadélko s Velikonoční pohádkou.

Přejeme vám krásné Velikonoce plné sluníčka.