Čáry, máry, hokus, pokus…to byl zábavný a poučný týden ve školce. Děti se seznamovaly s prvními poznatky z oblasti přírodních věd!  Hravou a zábavnou formou se seznámily s taji vědních oborů, jako fyzika, chemie….Všichni jsme se alespoň na krátkou chvíli stali malými vědci. Experimentovali jsme  a zjišťovali, jak funguje svět kolem nás. Ve třídě vytékala ze sopky barevná láva. Na vodní ploše se rozvíjela barevná poupátka, všichni zachraňovali majoránku, která bleskurychle dokázala odplouvat, ve sklenicích stoupaly barevné bubliny a vytvářely nádhernou lávovou lampu, balónek se nafukoval pomocí octa a sody, ze skleněných lahviček s barevnou vodou jsme vytvořili xylofon, na který si všichni zahráli pěkné melodie. Na malou chvíli se třída proměnila v laboratoř s malými vědci, kteří měli za úkol prozkoumat co plave a neplave, co je těžké a co lehké. Experimentování jsme zakončili krásnými obrázky, které děti kreslily kouzelným fixem (zmizíkem). A protože i vědci se musí protáhnout, aby je nebolela záda, užili jsme si i spousty pohybových her, cvičení a dovádění na čerstvém vzduchu.

https://photos.app.goo.gl/bWWMcXmcyApXXtGx6