Za posledních více než dvacet let se nestalo, abychom neodjeli na školu v přírodě. Příští rok je ale v ohrožení, protože cestovní kanceláře hlásí nárůsty cen minimálně o 20%. Ku příkladu CK Star Line, zatím nepodepisuje smlouvy na příští školní rok, protože nevědí cenu (nárůst energií o 200%, zdražení dopravy o třetinu, strava o 20%…). Jiné cestovní kanceláře (Sport Line, CK2, Pobyty pro školy…) nastavily ceny okolo pět a půl tisíce a zkrátily pobyty… Ceny se týkají lukrativních měsíců – květen a červen. Odjet na ŠVP na začátku školního roku je nesmysl a v jiných měsících bychom s dětmi vyjížděli neradi, pro nevyzpytatelné počasí. Zatím jsme se nevzdali a pátráme dál.

Pokud byste nám chtěli pomoci, budeme rádi. Musíme ale zajistit:

  • ubytování pro cca 100 – 105 osob
  • stravu 5x denně
  • dopravu
  • 5 (lépe 6) odpoledních vychovatelů ke každé třídě
  • proškoleného zdravotníka
  • nočního hlídače

Problémem je čas. Ty nejlepší termíny se zamlouvají minimálně rok dopředu… Pokud se Vám tedy podaří nalézt nabídku, která bude levnější, než ta, kterou jsme Vám předložili k hlasování, dejte prosím vědět a obratem budeme jednat.