Tak zase od 19.4. on line po polovinách třídy. Chválím děti za zvládnutí zásadní gramatiky – časování – to be, can, to have got. Už jsme si docela dobře popovídali a hádali – kdo jsem, co umím, co mám. Napsali jsme si opakovací testík Unit 3, který většinově dopadl na jedničku, děti ho mají u sebe a vzaly si, doufám, i všechny pomůcky na AJ domů.

Tomu se budeme i dále intenzivně věnovat. V následujícím týdnu přidáme sloveso wear – I am wearing, what are you wearing?

  1. hod. PO a ÚT – v učebnici str. 104 – 105, v PS str. 86 – 87, dú PS str.87/3
  2. hod. ST a ČT – v učebnici str. 106, v PS str. 88, dú PS str. 89 celá
  3. Ve škole si pak v následujícím týdnu napíšeme opakovací test Unit 4 a Unit 5, takže stále procvičujte stará slovíčka a gramatiku. Prohlédla jsem si i malé sešity, chválím děti, které si nepřestaly zapisovat nová slovíčka a pečlivě si lepí vše, co ode mě dostávají / naposledy časování to have/a vůbec udržují sešit v dobrém stavu. Dostanou ode mě za tuto snahu také jedničku.