Hned na počátku týdne jsme oslavili Den Země výletem do Klánovického lesa na lesní hřiště. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak byl výlet vydařený a děti si ho pořádně užili. Seznámili jsme se s chováním v lese a udržováním pořádku. V úterý byl pro děti připraven vzdělávací program „Recyklohraní“. S dětmi jsme si povídali nad obrázky, jak se chovat v přírodě a co bychom naopak dělat neměli. Seznámili jsme se s barevnými popelnicemi a k čemu slouží. K tomu nám také pomohla pohádka „Jak skřítkové vyzráli na Pepíčka“. Vyzkoušeli jsme si i třídit různé odpadky na obrázcích. Ve výtvarném koutku děti malovaly naši planetu Zemi a duhový mrak s barevnými kapkami, zpívali jsme s klavírem, seznámili se s novou básničkou „Třídíme odpad“, sledovali pohádky např. „Hurvínek a jarní úklid“, „Pat a Mat – Generální úklid“. Celým týdnem nás provázely hry, cvičení a vycházky po okolí.