Tématem tohoto týdne byla povolání. Děti se učily poznat a správně pojmenovat nejrůznější profese, skládaly obrázkové puzzle řemesel, hádaly hádanky a podle pantomimy se snažily poznat a také napodobit předváděnou profesi. Ve skupinkách na toto téma plnily připravené úkoly, zpívaly písničky, hrály pohybové hry a vymýšlely, čím budou , až vyrostou. Z vystříhaných tvarů papíru sestavovaly a lepily doktory či doktorky a při hře na krejčí a švadlenky provlékaly provázky připravenými otvory ve vystříhaných tvarech oblečení. Při hře na zedníky děti stavěly z dřevěných kostek krásné domečky a jako pošťáci třídily podle velikosti a barvy dopisní obálky. Nezapomínali jsme ani na pobyt na čerstvém vzduchu a na vycházkách v okolí školky jsme sledovali probouzející se přírodu.

Přejeme vám hezký víkend.