ČERTÍKU BERTÍKU

První adventní týden je za námi. Byl plný zábavy, překvapení, písniček, hudby a her. V úterý se naše školka proměnila v nebe a peklo a děti převlečené do masek si užily zábavné dopoledne plné her, úkolů i tancování. Na závěr tohoto zábavného dopoledne k nám do školky zavítali se svým programem čertíci, andělé a Mikuláš…

ČERTÍKU BERTÍKU

Týden plný zážitků předznamenal, že se blíží svátek, který mají děti v největší oblibě. Mikulášský karneval plný soutěží a diskotékou byl završen návštěvou Mikuláše a jeho pomocníků u nás ve třídě. První byli vyzpovídáni hříšníci, pak se děti vykoupily písničkou a nakonec dostaly pytlík plný sladkostí. Další dny pak jsme domalovali perníčky a keramické čerty,…

4.12. – 8.12. 2023 Čertíku Bertíku

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu. Tento týden navštívil naší mateřskou školu Mikuláš s anděly a čerty. Před jejich příchodem plnily děti, převlečení za čertíky a andílky, plno zábavných úkolů a odměněny byly nakonec sladkou nadílkou. Děti skládaly čertovské puzzle, házeli do čertí tlamy, chodily na chůdách, skákaly v pytli, počítaly sněhové koule a…

Divadlo KOUZELNÉ VÁNOCE

K předvánočnímu času patří pohádky a i u nás ve školce to není jiné. Tentokrát dorazila paní Jana Koutová se svou hudební pohádkou o andělu. Ten za pomoci malého andílka dětem připomněl jak a proč vánoce vznikly, jaké jsou vánoční zvyky u nás i jinde ve světě. Zazpívali jsme si vánoční koledy i vánoční písničky.…

MIKULAŠSKÁ NADÍLKA

Včera přišel Mikuláš i s anděly a čerty do školky. Všemu ale předcházelo zábavné dopoledne plné soutěží, které nám procvičily jak tělo, tak i hlavičku. Když jsme se dostatečně vyřádili na diskotéce nastal ten velký okamžik. Mikuláš znal všechny prohřešky dětí a řádně jim domluvil. Čerti pekelně chřestili řetězy a andělé vše zmírnili svou dobrotou.…

VÁNOCE V KOLODĚJÍCH

… a už je tady opravdu máme a zasněžené! První adventní neděli i do Koloděj dorazily vánoce. Přivítali jsme je hezkými vánočními písničkami i koledami v podání dětí z MŠ i ze školy. Děti si poté mohly nazdobit perníčky, rodiče zakoupit výrobky předškoláků ve stánku s naší keramikou. Zahřát jsme se mohli horkým čajem a…

27.11. – 1.12. 2023 „Klubíčko pohádek“

Tento týden jsme pokračovali v cestě pohádkovou říší. Každý den jsme si četli, nebo vyprávěli nějaké pěkné pohádky, z kterých jsme potom čerpali nápady k našim činnostem. S blížícím se adventem jsme se pustili do pečení perníčků, zpívali koledy na vystoupení a přemýšleli o dárečcích pro vás rodiče. Každé ráno probíhala krátká rozcvička, k tomu…

KLUBÍČKO POHÁDEK II

Klubíčko pohádek pokračovalo i tento týden. děti si zahrály divadlo „O řepě“, „Budka v poli“, hádaly pohádkové postavy, skládaly tematické puzzle, kreslily obrázky. Jedno dopoledne jsme věnovali pohádce „O třech prasátkách“, kdy děti vyprávěly a skládaly příběh, přiřazovaly obrázky podle posloupnosti, třídily postavy ap…. Také jsme si zahráli na pekaře a připravili perníčky na nedělní…