Anglický jazyk k 19.5.2022

Na škole v přírodě angličtina nebude, děti si s sebou neberou žádné sešity na AJ. Pupil´s Book s. 113-115 (čísla) – číst rozhovor 112, gramatika 113, čísla 114-115 nahoře – umět číst i psát Workbook s. 93 (s. 91 přeskočena) Trénujeme spelling. Prosím o dohled nad opravami v sešitech a dodělávkami. Děkuji.

ŠVP

Ještě jednou připomínám, že všechny dokumenty ke škole v přírodě je nutné odevzdat zítra, tedy v pondělí 23.5. a to včetně bezinfekčnosti s tímto datem !Některé děti už mají vše v pořádku odevzdáno, děkuji. V úterý dopoledne zůstává většina dětí doma, pro ostatní zajištěno suplování. Já se s dětmi uvidím až ve 14,30 na srazu…

16.5. – 20.5. 2022 „Dobrý sluha, zlý pán“

Milí rodiče, v tomto týdnu jsme se věnovali přírodním živlům, které nám pomáhají v běžném životě (setkáváme se s nimi každý den), ale dokáží nás i potrápit (povodně, vichřice, bouřky, požáry,..) Děti jsme seznámili s třemi nejdůležitějšími (tísňovými) čísly – policie, hasiči, záchranná služba, povídali jsme si o hrdinech, kteří nám díky zavolání v nebezpečí…

Dobrý sluha, zlý pán

Přísloví jsme si vysvětlili, abychom porozuměli jeho významu. Povídali jsme si o nebezpečných situacích a jak jim předcházet. Zopakovali jsme si čísla tísňové linky a co do telefonu říci. Četli pohádky k danému tématu. Rána byla teplá a slunečná, tak jsme cvičili venku na hřišti. Plnili jsme cvičení „Se Sokolem do života“. Předškoláci si rozvíjeli zrakovou…

Info k ŠVP

Odjezd 24.5.2022 v 15 hodin, sraz u kostela ve 14,30. U autobusu převezmu pouze léky, označené jménem a dávkováním, event. pohledy pro děti. Ostatní dokumenty v pondělí 23.5. S sebou dejte dětem, kromě osobních věcí, ještě šátek na hry, baterku, sluneční brýle, blok, penál, repelent. MOBIL s sebou NEBEREME ! Nedávejte dětem ani elektronické hry…

Škola v přírodě

Odjezd se už blíží – viz info z třídní schůzky. odjezd na školu v přírodě bude dne 24.5. 2022, přistavení autobusu v 14:30 hod., plánovaný odjezd na pobyt od školy bude v 15:00 hod. Návrat ze školy v přírodě bude dne 31.5. 2022 mezi 11:45 – 12:15 hod. Spacák není potřeba, druháci budou mít povlečení.…