Jak název naznačuje, námětem tohoto týdne byla dopravní tematika. Spolu s dětmi jsme si formou her, vyprávění a vysvětlování připomenuli, jak se máme chovat na silnici, na přechodu pro chodce, když jedeme na koloběžce či na kole, nebo když jdeme na procházku. S využitím obrázků jsme si vysvětlovali, co znamenají barvy na semaforu, jaké známe dopravní značky a jaké máme druhy dopravních prostředků. Děti popisovaly, k čemu slouží cyklistická helma a chrániče a proč bez nich nemáme nikdy jezdit. Na našich procházkách jsme pozorovali dopravu v Kolodějích, trénovali jsme přecházení po „zebře“ a poznávali jsme některé dopravní značky. Děti vyráběly z barevných papírů semafor, vodovkami malovaly dopravní prostředky a kreslili dopravní značky. Ve skupinkách jsme na toto téma plnili různé úkoly a procvičovali jsme se hru Na barevná auta.

Přejeme vám krásný víkend.